Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego UŁ 2023

Dziennikarstwo, kulturoznawstwo, filologie obce, lingwistyka, a może polonistyka albo logopedia? Blisko 40 kierunków i niemal 4000 studentów – Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na Dzień Otwarty, podczas którego będzie można lepiej poznać jeden z najnowocześniej wyposażonych budynków uniwersyteckich w Łodzi. 31 marca w godz. 10:00-13:30 przy ul. Pomorskiej 171/173 na licealistów czekać będą liczne atrakcje, które pozwolą przyszłym studentom zdecydować, który kierunek jest stworzony właśnie dla nich.

Język, kultura, literatura i media – te cztery obszary od lat zachęcają absolwentów szkół ponadpodstawowych do rozpoczęcia nauki na Filologu. Pierwsze doświadczenia zdobywają tu przyszli dziennikarze, influencerzy, językoznawcy, tłumacze, nauczyciele, lektorzy, bibliotekarze, edytorzy czy logopedzi.

Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego UŁ to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko pozwala poznać możliwości, jakie stwarza Uniwersytet Łódzki, ale również daje szansę przyszłym studentom przekonać się, jak wygląda akademickie życie.

– mówi prof. Monika Worsowicz, prodziekan Wydziału Filologicznego ds. współpracy ze szkołami

 

Zajęcia w studiu radiowymZ archiwum Dnia Otwartego: warsztaty dla uczniów w studiu radiowym.

Poznaj Filologa od kuchni

Po rozpoczynającej wydarzenie ceremonii otwarcia odbędą się specjalne zajęcia, w których udział wezmą uczniowie liceów. Spotkania z wykładowcami pozwolą młodym przekonać się, dlaczego warto studiować oraz czym uczelnia wyższa różni się od szkoły. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy, które prowadzone są poprzez stronę internetową wydarzenia. Wśród dostępnych aktywności znajdują się m.in. warsztaty w studiu radiowym, zajęcia poświęcone memom internetowym czy też estetyce gier wideo oraz prelekcja na temat świata wirtualnych celebrytów.

Na wykłady i warsztaty warto zarejestrować się jak najwcześniej. Liczba miejsc jest ograniczona, a z doświadczenia wiemy, że najpopularniejsze zajęcia zapełniają się bardzo szybko.

– radzi Bartosz Burski, organizator wydarzenia

Jak student z… przyszłym studentem

W przerwach pomiędzy zajęciami uczestnicy Dnia Otwartego będą mieli okazję poznać realia studiowania, tym razem z perspektywy zaprawionych w akademickim boju studentów oraz doświadczonych wykładowców. Na dwóch piętrach Wydziału Filologicznego rozmieszczone zostaną stoiska informacyjne poszczególnych kierunków studiów. Przy stanowiskach czekać będą aktualni studenci i wykładowcy Filologa.
 

To ważne, że kandydaci na studia otrzymają możliwość rozmowy ze studentami naszego Wydziału, którzy bardzo chętnie opowiadają o swoich doświadczeniach i ochoczo dzielą się swoimi przemyśleniami na temat uczelni.

– dodaje prof. Worsowicz

Powszechnie wiadomo, że łatwiej jest zadać trudne pytanie swojemu rówieśnikowi niż wysłać je mailem do wykładowcy albo pracowników dziekanatu.

Stoisko informacyjnePodczas Dnia Otwartego uczniowie szkół będą mogli porozmawiać z wykładowcami i studentami przy kierunkowych stoiskach informacyjnych.

Wydział bez tajemnic

Uczestnicy Dnia Otwartego będą mieli okazję nie tylko odwiedzić najbardziej interesujące ich stoiska informacyjne czy wziąć udział w ciekawych zajęciach, ale również zobaczyć z bliska nowoczesne narzędzia, z których korzystają na co dzień studenci. Budynek Wydziału skrywa profesjonalnie wyposażone sale warsztatowe, w których przyszli specjaliści podnoszą swoje kompetencje językowe, przygotowują się do wystąpień publicznych, tworzą reklamy lub rozwijają swoją kreatywność z zakresu twórczego pisania. Podczas zwiedzania Wydziału Filologicznego uczestnicy Dnia Otwartego będą mieli okazję zobaczyć z bliska największe aule wykładowe, studio telewizyjne i studenckie strefy relaksu.

Stoisko anglistyki podczas Dnia Otwartego 2019

Zapisy grupowe prowadzone będą do 15 marca. Rejestracja dla osób indywidualnych ruszy 16 marca i potrwa do 23 marca. Szczegółowe informacje na temat imprezy dostępne są na stronie internetowej.