Warsztaty antyczne

21 listopada Koło Młodych Klasyków pod opieką dr Sylwii Krukowskiej gościło w progach Wydziału 8 klasę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstantynowie Łódzkim pod opieką p. Joanny Szczesio-Gawrońskiej. Studenci spisali się na medal. Po powitaniu i krótkiej prelekcji dr Adriany Grzelak-Krzymianowskiej, młodzież musiała się zmierzyć z wieloma zadaniami dotyczącymi mitologii, historii i kultury antycznej, a także odświeżyć wiadomości z lektur szkolnych i spróbować swoich sił w tłumaczeniu sentencji łacińskich. Na koniec wszyscy wspólnie pomalowali pamiątkowe torby. Bardzo dziękujemy studentom z Koła (Magdalena Wlazło, Anna Tomtała, Michalina Kaźmirska, Melania Janicka, Aleksandra Wieczorek, Wojciech Borowski) za zorganizowanie tak wspaniałego i pouczającego spotkania. Mamy nadzieję, że uda się jeszcze takie spotkanie zorganizować, bo przynosi ono korzyść nie tylko uczniom, ale i studentom. Docendo discimus!

. .
. . .