Nabór tekstów do studenckiego czasopisma „KAPITOL”

Salvete! Wystartował nabór prac do czasopisma „KAPITOL”.

Być może część z Was wie, że jest to gazeta studencka, która ukazywała się w latach 2015-2020 dzięki staraniom studentów filologii klasycznej oraz prof. Zbigniewa Danka, pełniącego niegdyś funkcję opiekuna Koła Młodych Klasyków. W tym roku akademickim podjęliśmy decyzję o reaktywowaniu czasopisma. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy oraz przesyłania swoich prac. Jednak zanim to uczynicie, zapoznajcie się z kilkoma informacjami:

1)    Nabór prac będzie trwać od 27 listopada 2023 r. do 11 lutego 2024 r.
2)    Prosimy o przesyłanie tekstów na adres mailowy: kmk.czasopismo@gmail.com wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym oraz oświadczeniem autora, które zamieściliśmy poniżej.
3)    Po przesłaniu pracy koniecznie pozostańcie z nami w kontakcie! Po zakończeniu naboru przystąpimy do edycji tekstów. Pragniemy, abyście byli dumni i zadowoleni z każdej pracy, która zostanie opublikowana w naszym czasopiśmie. Z tego względu nie wprowadzimy żadnych poprawek bez Waszej zgody.
4)    Nie wyznaczamy motywu przewodniego dla pierwszego numeru czasopisma. Możecie zatem przesyłać wszystkie teksty, które związane są z antykiem lub jego recepcją. Czekamy zarówno na fascynujące artykuły popularnonaukowe o starożytności, jak i porywające recenzje współczesnych spektakli, książek czy filmów o antyku.
5)    Przewidujemy opublikowanie w pierwszym numerze „KAPITOL-u” od 8 do 10 prac. W przypadku napłynięcia zbyt dużej liczby tekstów, za zgodą autorów, zaprezentujemy część z nich w kolejnym wydaniu.
6)    Mile widziane są nie tylko artykuły popularnonaukowe, ale również felietony, komiksy, utwory poetyckie, recenzje, wywiady czy ankiety. Jeżeli masz wątpliwości, czy Twoja praca spełnia kryteria naszego czasopisma, nie wahaj się do nas napisać! Czekamy na maile lub wiadomości w mediach społecznościowych. Chętnie udzielimy wszelkich informacji.
7)    Teksty nie powinny liczyć więcej niż 6 stron standardowego formatu (czcionka 12, Times New Roman, interlinia 1,5 wiersza oraz marginesy 2,5 bez dodatkowych wcięć i odstępów). Praca powinna być także opatrzona aparatem naukowym, a zatem przypisami oraz bibliografią (dotyczy artykułów).
8)    Pamiętajcie, że wysyłając do nas swoją pracę zastrzegacie, iż nie została ona dotychczas opublikowana, a także nie jest w tym samym czasie złożona w redakcjach innych czasopism.
9)    Wszystkie artykuły publikowane są bezpłatnie. Co za tym idzie – ani autorzy prac, ani redakcja „KAPITOLU” nie otrzymują korzyści finansowych.

Grafika zachęcająca do udziału w naborze
Na koniec najważniejsze – „KAPITOL” to czasopismo studenckie, którego tworzenie oraz czytanie ma być przyjemnością dla nas wszystkich. Dołożymy wszelkich starań, aby odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania oraz pomóc w redakcji i przygotowaniu tekstu do publikacji. Nie stresujcie się, że Wasze umiejętności są zbyt małe, każdy może dołączyć do grona miłośników antyku i razem z nami stworzyć coś fascynującego!

Studenci z Koła Młodych Klasyków UŁ